Fakültemizden Uluslararası Dergi

Fakültemizden Uluslararası Dergi

Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ismini Uluslararası Yönetim Ekonomi Siyaset (UYES) olarak belirlenen uluslararası bir dergi çıkarıyor.
Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ismini Uluslararası Yönetim Ekonomi Siyaset (UYES) olarak belirlenen uluslararası bir dergi çıkartacak. Fakülte bünyesinde Mayıs 1982’de sadece bir sayı olarak yayımlanan ve Yetki adı ile bir dergi çıkarılmış fakat devamı gelmemişti. 1974 yılında akademik hayatına başlayan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi sürdürülebilirliği olan, uluslararası indekslerde tarananve katma değeri yüksek hakemli bir dergi ihtiyacının giderilmesi adına UYES’i yayımlamak gibi önemli bir adım attı. UYES; işletme, iktisat, maliye, kamu yönetimi, dış ticaret, hukuk, uluslararası İlişkiler ve ekonometri gibi alanlarda yayın yapmayı hedeflemekte. Sosyal bilimlerin bu alanlarındateorik, kavramsalve amprik (uygulama) araştırmaları içeren makaleleri yayımlama amacı güden dergi nitelikli, kaliteli ve etik değerleri önemseyen bir yayın çizgisini ilkeleri arasında kabul etti. UYES; küresel, ulusal ve bölgesel konuların olduğu kadar yerel anlamda Kütahya üzerine yapılacak akademik çalışmaların da yayımlanması konusuna ayrı bir ehemmiyet vermeyi amaçlamakta.
TÜBİTAK Ulakbim Dergi Park’ın altyapı hizmetlerinden faydalanacak olan dergi Mart ve Ekim aylarında olmak üzere yılda iki kez ve İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Türkçe dillerinde yayımlanacak. Hem basılı ve hem de elektronik olarak takip edilebilecek olan dergi http://dergipark.ulakbim.gov.tr/uyes/ adresinden hizmet verecek.
Derginin sahipliğini fakülte dekanı Prof. Dr. Hüsamettin İnaç’ın yürüteceği UYES ilk toplantısını editörler Kurulu olarak geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Editörler Kurulu Dekan Yardımcıları; Doç. Dr. Özgür Önder, Yrd. Doç. Dr. Hakan Çelikkol ile fakülte bölümlerini temsilen; Yrd. Doç. Dr. A. Burhan Bahçe, Yrd. Doç. Dr. Suat Söylemez, Yrd. Doç. Dr. İçlem Er, Yrd. Doç. Dr. Eylem Koç, Yrd. Doç. Dr. Ercan Yaşar, Arş. Grv. Dr. İsmail Cem Karadut’tan oluşturulurken Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak da Yrd. Doç. Dr. Cantürk Caner belirlendi. Dergide ayrıca yurtiçi ve yurtdışındaki birçok üniversiteden akademisyenlerin oluşturduğu geniş bir bilim ve danışma kurulunun da dergi çalışmalarının yürütülmesine katkıda bulunacağı ifade edildi.

 

Son Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, Salı