2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Eğitime Başlayan Yeni Başlayan Öğrencilerimize Oryantasyon Eğitimi Verildi

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Eğitime Başlayan Yeni Başlayan Öğrencilerimize Oryantasyon Eğitimi Verildi

Oryantasyon Eğitimine Katılan Fakültemiz Dekanı Prof.Dr. Cengiz Duran,Dekan Yardımcılarımız Doç.Dr Eray ACAR, Doç.Dr. Özer ÖZÇELİK ve Fakülte Sekreteri V. Şaban ÇAĞLAR ve İşletme Bölüm Başkanı Prof.Dr Niyazi KURNAZ ve Maliye Bölüm Başkanı Berna HIZARCI BEŞER katıldı. Dekan Yardımcımız Doç.Dr. Eray ACAR ve  İdari Personel Hamza ÖZTÜRK tarafından verilen eğitimde öğrencilere öğrenci yönetmeliği, dikey, yatay geçiş imkanları, staj ve  Sınavlar, gelecek kariyerleriyle ilgili sertifika programları ve Fakültemiz hakkında gibi bilgiler verildi.  Öğrencilerden gelen farklı konulardaki  soruları cevapladılar.

Prof.Dr. Cengiz DURAN "Yeni gelen öğrencilerimizin birçok soru akıllarına takılıyor. Hem bu sorulara cevap hem de ileride sorunlarla karşılaştıklarında tabi oldukları mevzuat konusunda bilgilendirilmek, öğrencilerin zihinlerine takılan soruları cevaplandırmak ve birçok konularda bilgilendirmek için Oryantasyon eğitimi programı düzenlediklerini belirterek, öğrencilerimiz oryantasyon programı sonrası zihinlerinden geçen birçok soruya cevap bulmuş ve bağlı oldukları mevzuat konusunda bilinçlenmiş oluyorlar."

Oryantasyon programı ile ilgili düşüncelerini açıklayan öğrenciler, programın çok yararlı olduğunu, öğrenmek istedikleri, tereddüt ettikleri birçok sorunun cevabını bulduklarını ifade ettiler.

Son Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2022, Çarşamba