İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Akademik Teşvik Ödülleri İçin Tören Düzenlendi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Akademik Teşvik Ödülleri İçin Tören Düzenlendi

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Akademik Teşvik Ödülleri İçin Tören Düzenlendi

Fakültemizde düzenlenen törende Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcımız  Prof. Dr. Hasan Göçmez, Dekanımız Prof.Dr. Cengiz  Duran ve teşvik almaya hak kazanan akademisyenlerimiz   katıldı.

 

Fakültemizde düzenlenen törende konuşan Prof. Dr. Cengiz Duran, "Hepiniz hoş geldiniz. 52 akademik personel ile en fazla akademik teşvik alan fakülteyiz. Geçen yıl da en fazla akademik teşvik alan fakülteydik. Akademik teşvik ödülü alan akademisyenlerimizi her birini ayrı ayrı kutlar, başarılar dilerim" şeklinde konuştu.

Törende bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

Çok değerli arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi en çok akademik teşvik alan fakültemiz. Bu anlamda fakültemizi tebrik ediyorum. 2020 yılında 180 küsur olan akademik teşvik alan arkadaşlarımızın sayısı 230 küsurlara yükseldi. İnşallah bu artan ivme devam edecek. Akademisyen insan şahsi çekişmeler, problemler düşünürse bizi geri bırakır. Üniversitemizde güven ve huzur ortamımızı tesis etmeye çalışıyoruz. İİBF bizim için çok önemli. Dünya fen ve teknoloji alanında bir yere geldi. Oradaki ilerlemeler artık çok zor değil. İnsanları, nesilleri bir yere götürmek, eğitmek, neslin devamı ve bekası çok zor. Bunu sağlayamayan bazı ülkeler tarihten silinecek. İnsanı değerler adeta silindi. Kan, kavga, savaş, gözyaşı dünyaya hâkim oldu. Bu yüzden insanı tanımayı ve tanımlamaya çok ihtiyaç var. Burada sosyal ve beşeri bilimlere çok iş düşüyor. Biz medeniyetimize uygun bilim felsefesi inşa etmek zorundayız. İnsanlık saadet görecekse bizim medeniyetimizde bunun kökleri var. Bu anlamda sizlere çok iş düşüyor. Ben akademik teşvik alan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Akademisyenlerine ödüllerinin Rektörümüz ve Rektör Yardımcımız ve Fakülte Dekanımız tarafından verilmesinin ardından törenler toplu fotoğrafa çekimi ile sona erdi.

 

 

 

Son Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, Çarşamba