5-6 Aralık 2022 Tarihinde Genç Girişimci Buluşmaları Adlı Program Gerçekleştirilecektir.

5-6 Aralık 2022 Tarihinde Genç Girişimci Buluşmaları Adlı Program Gerçekleştirilecektir.

5-6 Aralık 2022 tarihinde Genç Girişimci Buluşmaları adlı program gerçekleştirilecektir.

Programın ilk günü (5 Aralık) saat 10.00-15.00 arası Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Genç Ofis'te Geleceği Tasarlama Atölyesi gerçekleştirilecek, girişimcilik ve inovasyon üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı uzmanları tarafından eğitim verilecektir. Bu çalıştay, 2030 yılına yön veren alanların paylaşılacağı ve katılımcı ekiplerin kendi fikirlerini tartışabilecekleri bir modelde gerçekleştirilmektedir. Çalıştaya katılan ekipler, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü mentörlerinin desteği ile kendi girişimlerini tasarlayacaklardır.

Programın ikinci günü ise (6 Aralık) saat 14.00'te İİBF İşletme Bölümü Amfi-2'de Genç Girişim Vizyon Konuşmaları gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda geleceğe yön veren girişimler ve girişimcileri dinleyeceklerdir. Ayrıca GÖK Çalıştayına katılan aday-girişimciler, jüri tarafından değerlendirilecekleri sunumlarını gerçekleştireceklerdir. Program, dereceye giren aday-girişimcilere sunulacak ödüllerin verileceği tören ile sonra erecektir.

Programa bakanlık tarafından 30 kişi seçilecektir. Katılımcılara katılım belgesi ve çeşitli ikramlar verilecektir.

Başvurular için: https://anket.gsb.gov.tr/surveymobile.aspx/gokcalistay

Program Hakkında

Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile Gelecek Araştırmaları Enstitüsü tarafından yürütülmekte olan Genç Girişimciler Programı kapsamında, spor girişimciliğini teşvik etmek üzere bir gelecek senaryoları çalışması ve girişimcilik eğitimi gerçekleştirilmektedir.

Bu program, üniversite öğrencilerinin girişimcilik ve sporu ilgilendiren farklı alanlarda bir arada çalışarak yenilikçi bakış açısının geliştirilmesi amacı ile tasarlanmıştır.

Spor sektörü incelendiğinde, özellikle büyük spor kulüplerinin bilimsel ve teknolojik çözüm ihtiyaçlarını karşılamak için çoğunlukla yurt dışındaki kaynak ve araçları kullandığı ve -birkaç yerli çözüm dışında- alternatiflerin yetersiz olduğu görülmektedir.

Genç Girişimciler Programı kapsamında, seçilen 12 üniversitede yapılmakta olan GÖK çalıştaylarının, Türkiye'nin spor odaklı girişimcilik ekosisteminintemellerini atmak için iyi bir fırsat olduğu değerlendirilmektedir.

Bu programda temel amaç, toplumun fizikî ve mental sağlıklarını güçlendirmek, spor sektörünün geleceğine yön veren ana trendlerin ışığında 2030 yılına ilişkin olası gelecek durumlarını belirlemek ve bu durumu ortaya çıkarmak için gereken yol haritası ve ihtiyaçları alternatif yaklaşımlarla ortaya çıkarmaktır. Program, herkes için daha iyi bir gelecek tasarımı yapmak, bu geleceği ortaya çıkarabilmek için gerekli olan yetkinlikleri ve girişim fikirlerini öğrencilerin katılımı ile belirlemektir.

Bu programın temelini oluşturan GÖK Metodolojisi, yeni fırsatların belirlenmesi, bunlara ilişkin pozisyon alınması ve bu sırada ortaya çıkacak risklerin ve sürprizlerin etkin şekilde yönetilmesi amacıyla geliştirilmiştir.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinin katılımı ile 5-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Program’ın ilk gününde GÖK Çalıştayı gerçekleştirilecektir. GÖK Çalıştayı, 2030 yılına ilişkin gelecek senaryolarından hareketle katılımcıların girişimlerini tasarlayacakları tam günlük bir atölye çalışmasıdır.

5 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan GÖK Çalıştayı, Üniversitenin farklı bölümlerinden 30 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Bu çalıştay, 2030 yılına yön veren alanların paylaşılacağı ve katılımcı ekiplerin kendi fikirlerini tartışabilecekleri bir modelde gerçekleştirilmektedir. Çalıştaya katılan ekipler, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü mentörlerinin desteği ile kendi girişimlerini tasarlayacaklardır.

Programın ikinci gününde Genç Girişim Vizyon Konuşmaları gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda geleceğe yön veren girişimler ve girişimcileri dinleyeceklerdir. Ayrıca GÖK Çalıştayına katılan aday-girişimciler, jüri tarafından değerlendirilecekleri sunumlarını gerçekleştireceklerdir. Program, dereceye giren aday-girişimcilere sunulacak ödüllerin verileceği tören ile sonra erecektir.

Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2022, Perşembe