Fakültemizde Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin (Dpü) 2023 Yılı Sonuçlarına Göre Gerçekleştirilen Akademik Teşvik Ödül Töreni Yapıldı.

Fakültemizde Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin (Dpü) 2023 Yılı Sonuçlarına Göre Gerçekleştirilen Akademik Teşvik Ödül Töreni Yapıldı.

Fakültemizde Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin (DPÜ) 2023 yılı sonuçlarına göre gerçekleştirilen akademik teşvik ödül töreni yapıldı.

Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunun 2023 yılı Akademik Teşvik Ödeneği sonuçlarının açıklamasıyla, Üniversitede akademik teşvik almaya hak kazanan akademisyenler için gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Fakültemizde Akademik teşvik almaya hak kazanan akademisyenlerimiz için ödül töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende ilk sözü alan dekanımız Prof. Dr. Cengiz DURAN konuşmasında Fakültemizin 2022 yılında akademik teşvik ödülü alan hocalarımızın 66 iken 2023 yılında ise 71e yükselmiştir.  En fazla akademik teşvik alan fakülteden biriyiz ve en fazla akademik faaliyette bulunan fakülteyiz bu nedenle akademik faaliyetlere katkı veren tüm öğretim üyelerini tebrik ettikten sonra sözü Rektörümüze bıraktı.

Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, törenlerde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Göreve geldiğimiz günden bu yana en çok üzerinde durduğumuz konu akademik üretimde kalite konusuydu. 

Yapılan değerlendirmede başarılı olan akademisyenlerimize bu gayreti gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu listede olmayan akademisyenlerimizin gelecek yıl bu listede olmalarını yürekten diliyorum. Bizim bir sonraki hedefimiz, üniversitemizi uluslararası sıralamalarda üniversitemizi daha üst sıralara taşımak olacak. Sizlere bu yolda her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Bölüm akreditasyona öncelik verip tüm bölümlerin akreditasyon olmasını sağlanacağını belirtti.

Rektörümüzün konuşmasının ardından ödül almaya hak kazanan akademisyenlerimiz, ödüllerini Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak'ın elinden aldı.

 

 

 

Son Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2024, Perşembe